22. 12. 2009
Zajímavým doplňkem k plánování tras výletů může být web filmovamista.cz. Z mého oblíbeného seriálu zde nechybí např. krásná přírodní lokalita na severním okraji Prahy.


23. 10. 2009
Redaktůrek z idnesu přirovnává Točnou k North Shore :-) Ale vlastně proč ne - několik let to byl můj domácí bikeresort a z blízkého okolí Prahy sedí právě v jeho případě toto přirovnání asi nejtrefněji.


19. 10. 2009
Když všechno klapne, zúčastním se v sobotu MTBO závodu GoGo Race, na jehož premiérový ročník všechny srdečně zvu. Lubuna prý zařídil polojasno a 22 stupňů :-)

A z foťáku jsem vylovil vzpomínku na první říjnový víkend, kdy jsme jeli s Luďou, Viktorem, Berťasem a Jiřím z Říčan přes freeride minipark v Třebohosticích do Klánovic.


8. 10. 2009
Cyklisté vítáni - celonárodní certifikační systém, který z pohledu cyklistů prověřuje nabídku a vybavenost stravovacích a ubytovacích služeb, kempů a turistických cílů. Chilli šikovný webík, kam nebude od věci kouknout před dovolenou či víkendem na kolech v neznámé lokalitě.


23. 9. 2009
V Rokytnici nad Jizerou otevřeli nový bikepark. Už se nemusíme jezdit mrzačit tu dálku do Alp :-)

A u Prokopského jezírka zapózovali tros negros :-)


11. 9. 2009
Vyměnil jsem již značně vousaté (v mém případě slušný paradox, co? :-)) jezdecké foto za nové - tentokrát je to taková podzimní náladová momentka z vyhlídky na Děvíně v Prokopáku.


7. 9. 2009
V neděli jsme s Berťasem vyrazili do Prokopáku. Při té příležitosti jsme objevili parádní technický sjezdík a hlavně legendární a v legendárních filmech účinkující Prokopské jezírko! Bylo to žrádlo - chro, chro :o)


28. 8. 2009
V neděli mi na kole dělal společnost opět pětičlenný gangbang, tentokrát jen v jiném složení. Poprvé od fatálního pádu v Lipencích bicykloval Berťas a na důkaz odvahy statečně projel přesně kolem místa činu :-)

V pondělí a úterý jsme pak s Luďou užívali posledních letních večerů, jak jinak než v sedle. V tu dobu však už byl pravděpodobně infikovaný prasečí chřipkou, tak doufám, že ji na mne neprsknul.


4. 8. 2009
Při urputném pracovním nasazení jsem narazil na test Feltu - je zajímavý a hlavně pozitivní :-)


21. 7. 2009
Minulý víkend jsem poprvé od sundání sádry sedl na bicykl. Ruka je ještě slaboučká, nadhodit přední kolo na obrubník je zatím veliké utrpení, ale aspoň po psychické stránce byla vyjížďka s pětičlenným gangbangem velikou vzpruhou.


3. 7. 2009
Dlooouhá výluka webíku, co? To bylo tak...

Před týdnem mi po 5 nedělích sundali z pravačky sádru, neb jsem si zlomil záprstní kůstku od prostředníčku. To bylo tak...

Na konci května jsme si s Wikem a Bertem vyrazili pojezdit do Alp. Jelikož jsme lehce pochybili v přípravě, 5 Gondel Tour nebyla kvůli jediné lanovce (navíc přímo té v našem domovském Saalbachu) v provozu. Inu nelenili jsme a károu dojeli do vyhlášeného bikeparku v Leogangu. Co vám budu povídat - masoxxx jako blázen :-)

A následky? Kromě mé zlomeniny si navíc ten samý den Wik vykurvil koleno. Ještě že nás měl kdo odvézt zpátky do Práglu :-)


17. 5. 2009
A další neděli už jen s Luďou a Wikem z Jenče do Berouna. Smůla se nám lepila na paty už od rána (výluka vlaků do Kladna), tak se na místo činu budeme muset ještě někdy vrátit.


10. 5. 2009
Výlet s kucíma přes Svatého Donáta, Klokočnou a Mnichovice do Velkých Popovic na kozlíka od vrchního, co je nějakej divnej :-)


5. 5. 2009
Uplynulý víkend jsem strávil manuální prací na cottagi v Mnichovicích a odměnou mi byla téměř božská nedělní projížďka domů. Trasu znám už pomalu nazpaměť, ale tentokrát byla taková jiná, hezčí... Feltu to taky slušelo :-)


14. 4. 2009
V sobotu jsem se nechal Wikem ukecat na svou první letošní bajkovou vyjížďku z Roudnice přes Říp do Prahy. Předpokládaná délka se z původních 55 km vyšplhala na 70! Nohy na hadry a prdel jako pavián :-)


9. 4. 2009
Objevil jsem českou tunningovou firmičku Bike Hazard, která vyrábí moc hezké eloxované serepetičky. Navíc je lze za příplatek pokérovat laserem dle přání.


2. 4. 2009
Berťas zarezervoval ubytování v Saalbachu. Jestli všechno klapne, 21. května odjíždíme za pořádnými sjezdy.


25. 3. 2009
Konečně se zde mohu pochlubit testy svého celopéra v Cykloservisu a ve Velu. Felt z nich vyšel se vztyčeným hlavovým složením :-)


13. 3. 2009
První letošní pátek třináctého tady zpestřím tipem na dovču na kole po Hrvatských ostrovech.


5. 3. 2009
Celopéro konečně putovalo k Mártymu do MakBiku na předsezónní prohlídku. Už abych ho měl zpátky, nedočkavci Wik s Bertem v něděli vyrazili do Kralup na první vyjížďku. A Lubuna objevil zajímavý (cyklo)turistický portál Hrady.cz.


17. 2. 2009
Bajky jsme s Wikem v Zauchen See vyměnili za sněžná prkna - a jak nám šly ty frýrajdy :-)


20. 1. 2009
V létě musím v Nespekách vypátrat funkcionalistickou vilekulu od Jaroslava Fragnera. Místa dalších jeho staveb jsou rovněž v mém akčním rádiusu - v Kostelci nad Černými lesy a Českém Těšíně.


Archiv 2016

Archiv 2015

Archiv 2014

Archiv 2013

Archiv 2012

Archiv 2011

Archiv 2010

Archiv 2009

Archiv 2008

Archiv 2007

alesh@seznam.cz