31. 12. 2010
Dneska jsem vyrazil do práce na kole. Důvod byl prozaický - otestovat něco nového na kolo, jak jinak :-) Zainvestoval jsem do vytoužené softshellky, ovšem ne několik tisíc, ale pouhých 1 290 Kč! A že opravdu není nutné vytopit za bundu 2-4x víc, mi potvrdila dnešní jízda v -5 stupních. Soudruzi z Tchiba zkrátka odvádějí kvalitní práci, i když několik nedostatků (chybí např. větrací otvory a dokonce i inzerované stahování růkávů!) by hnidopich našel.

A do toho nového roku vinšuju všem podobně postiženým mnoho radostných kilometrů v sedle! Peace´n´Respek :-)


8. 12. 2010
V rámci rozvoje cyklodopravy v naší matičce stověžaté se prý počítá s výstavbou cyklovleku z Vysočan na Prosek! Možná se ho dočkám a na stará kolena nebudu muset ten krpál šlapat.


19. 11. 2010
V neděli 14. listopadu jsme se venku naposledy ohřáli - skoro jasno až polojasno, teploty přes 15 stupňů, na sluníčku ještě vyšší. Hodil jsem koleso na vlak a z Děčína si udělal výlet po červené přes skalní vyhlídky nad údolím Labe. A že to byly vyhlídky vskutku úchvatné, mi můžete dát za pravdu. Kam se hrabou vyhlídky na důchod :-)


2. 11. 2010
Příznivcem novinek v cyklistickém průmyslu rozhodně jsem, ale airbag pro cyklisty mi přijde, dámy designérky prominou, slušná zhovadilost. Švédské děvy měly raději vrhnout své úsilí do osvěty nošení helem. Ale i do tohoto závažného tématu bohužel fušuje kdejaký osel...


12. 10. 2010
V sobotu jsme se s Pav zůčastnili sice teprve druhého, pro mne přesto kultovně-legendárního, orientačního cyklozávodu dvojic po okolí Nového Strašecí. Jelikož to byla naše první podobná zkušenost, přijeli jsme na GoGo Race hlavně naplnit Coubertinovo olympijské heslo o účasti, což se nám podařilo na 100 % :-)


24. 9. 2010
Uplynulý víkend jsme si s Wikem a Bertem prodloužili o pondělí a vyrazili jsme pojezdit do Jizerských hor. V sobotu jsme se hustě naklepali při sjezdování na Ještědu, v neděli si vyšlápli na Smrk, nejvyšší horu české části Jizerek, a v pondělí se božsky vyžili na Singltreku pod Smrkem. Pro všechny účastníky zájezdu to bylo premiérové seznámení s tímto typem bajkových stezek a musím říct, že nás sigltrek nadchnul. Jen víc takovýchto rezortů! Pics.


13. 9. 2010
O víkendu ve Stráni jsem si zahrál na mechanika a za použití služeb svěráku (provizorní "bič" a opora proti kontratahu kola) úspěšně vyměnil ojetou kazetu za novou, vyvoněnou, s červeně eloxovaným unašečem. K tomu samozřejmě nový řetěz a po servisním úkonu nezbytná kontrolní projížďka, která potvrdila, že bych se tím snad i mohl živit :-)


4. 9. 2010
Zlatý Slavík!!! Nádherný manévr...


25. 8. 2010
Dnes se mi povedl neuvěřitelný kauf! V Progress Cycle jsem se 40% (!!!) slevou zakoupil teleskopickou sedlovku Joplin 4 od Crank Brotherss. U rybníka Strnad jsem ji hned namontoval a z5 do Práglu už prověřoval její funkci :-) Po minitestu ve Velu měla jen nepatrně poškrábaný lak na zasouvané části, jinak jako nová. Zajímavý pocit číst si recenzi přesně toho komponentu, kterým mám vytuněné koleso.


9. 8. 2010
Víkend sice přál více povodním než horskému bicyklování, nicméně ani to mne nemohlo odradit od první vyjížďky po ošklivé zlomenině jednoho z čepů. Léčba proběhla rychle a bez komplikací a Felt se tak po 14 dnech vrátil na místo činu. Společně jsme tak oslavili jeho zmrtvýchvstání. Thnx to JMC Trading and Krab Cycles!


26. 7. 2010
Uplynulý týden jsme strávili na dovolené - a kde jinde než ve Stráni. V úterý jsme podnikli téměř 60km výlet přes lázeňské městečko Bad Schandau (úžasné dušomaty v ulicích). Mně se nejvíc líbil úplný začátek trasy, což byl zábavný terénní sjezd k Dolskému mlýnu. Pro Pav to byla prý naopak část nejhorší, ale musím uznat, že ji ukočírovala na jedničku s *.

Zato Felt se nějak roznemohl a po přejezdu Labe v něm začalo v okolí středu zlověstně a čím dál tím víc lupat. Když byl vakl větší, podařilo se mi ho lokalizovat. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem doma zjistil, že inkriminovaný čep není jen povolený, ale že je před závitem do rámu kola ulomený a jde volně vytáhnout ven pouhou rukou! Navíc po bližším ohledání lomu se mi zdá, že defekt byl pravděpodobně způsoben vadou materiálu :-(


9. 7. 2010
O prodlouženém svátečním víkendu, stráveném v Kamenické stráni u Pav na chaloupce, se mi konečně podařilo zrealizovat naši první společnou vyjížďku na kolech. Bohužel jsem trasu volil na blind, pouze podle mapy, a navíc jsem lehce zakufroval v téměř neprostupných roklích Českého Švýcarska. Zkrátka ortodoxní mountain biking :-) Jen doufám, že to Pav od dalších společných chvil v sedlech neodradí...


18. 6. 2010
Na víkend jsme si vyrazili k Luďovi na cottage - v pátek pitka až do rána bílého, sobota na hadry a na kolesa jsme se vykopali až v neděli. Nicméně kopcovitý terén mezi Švihovem a Zastávkou nám dal docela zabrat - už jsme holt starý dědkové :-)


2. 6. 2010
Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným - chčije a chčije... :-( Tak alespoň jednu zajímavou konspirační teorii pro rozveselení mysli. Podrobné informace o fungování údajného motorku, včetně dvou zajímavých videíček, rozebírajících Cancellarovo raketové zrychlení, naleznete zde.


30. 4. 2010
V neděli jsme s Týnou, Wikem, OndrouVarem vyrazili na první jarní výlet za Prahu. Vlakem jsme se přiblížili do Běchovic a odtud přes Klánovický les, Škvorec, Babice a Klokočnou do Mnichovic. 35 kilometrů nám po zimním lenošení dalo docela zabrat, ale ani únava nás neodradila od gymnastických kreací na kladině :-)


20. 4. 2010
O víkendu bylo konečně jarní počásko, tak jsme s Varem podnikli iniciační výjezd (kam jinam než ke klecanskému přívozu :-))) Home Sweet Home!


16. 4. 2010
Letošní předjaří jsme s Varem trávili v krajích exotických. A nebyli bychom žádní cyklisté, kdybychom sezónu nezahájili už na Lance. Osedět zadnici je bohužel stejně bolestivé na mém vymazleném kolečku, jako na místních "top quality bikes" (=kolo je s přimhouřením obou očí jakž takž pojízdné :-)) A až bude váš jednostopý miláček potřebovat servisní zásah, vřele doporučuji vyhlášený bike servis v Colombu.


23. 2. 2010
Letošní zimu se mi na kolečko nějak nechce, zato července už se nemůžu dočkat. Pokud to klapne, o svátcích se zkusíme s osvědčenými kumpány z masakru v Leogangu nezmrzačit v Livignu. Pro plánování tripů přidávám vodopady.info a smekám před cyklistickou klubovnou.


Archiv 2016

Archiv 2015

Archiv 2014

Archiv 2013

Archiv 2012

Archiv 2011

Archiv 2010

Archiv 2009

Archiv 2008

Archiv 2007

alesh@seznam.cz