31. 12. 2013
Ještě jsem se nepochlubil, že jsem na podzim upgradoval svého jednostopého miláčka o novou (rozuměj bazarovou :-)) vidličku, a to Fox 36 Talas RC. Ten macek Feltu sluší, co říkáte? :-) A když jsem tak na konci roku bilancoval, který z originálních komponentů na kole kromě rámu s tlumičem ještě zbývá, s překvapením jsem zjistil, že už jen oba ráfky! Sice několikrát rovnané, ale stejně nechápu, že furt drží. A to mi jeden servisák před lety říkal, že WTB SX 24 jsou "bláto" :-)

Kluci z Fullface Productions dokončují svůj nový kousek zvaný Signatures. Doufám, že po filmu Spectrum, který jsem zkouknul snad 20x, posunou laťku ještě výš!


12. 12. 2013
Telegraficky: v Cykloservisu č. 18 opět pochválili můj Equilink, originální a vlastní systém odpružení Feltu, díky idnesu se můžete proletět po trati Red Bull Rampage v kůži Kellyho McGarryho (ty dvě beka jsou opravdu dechberoucí), uchechtnete se českému pokusu o "extrémní video" (ještě že to hovado zranilo jen samo sebe) a nakonec zjistíte, že epesní trialové kousky se dají dělat i na žiletkách.


5. 10. 2013
Na pátý ročník GoGo Race jsme s Bárou natěšeně přijeli vylepšit sedmý flek v mixech z loňského roku, ba jsme i přes tréninkové manko tajně pomýšleli na bednu :-), ale nakonec z toho bylo až 14. místo a zklamání mé parťačky. Chmury na jejím čele trochu rozptýlil fakt, že letos startovalo v naší kategorii o 12 týmů víc, taky kontrol jsme sebrali o dvě víc a dokonce jsme najeli o 5 km víc než při předchozím ročníku. Ovšem z toho, že dva borci z  nově zavedené disciplíny orientační běh dosáhli lepšího výsledku než my na bicyklech, Báru málem omejvali :-) Alespoň jsme u jedné z kontrol profesionálně zapózovali fotografovi a tímto mazaným kalkulem jsme si zajistili nesmrtelnost v podobě thumbnailu k ročníku 2013 ve fotogalerii :-) Počasí vyšlo super (mohlo být pravda o pár stupňů tepleji) a po organizační stránce se akce, s cekovým počtem rekordních 87 hlídek!, Lubunovi a Daviidovi také povedla. I když samozřejmě vždy je co zlepšovat - my začneme svojí fyzičkou :-)


23. 9. 2013
Prodloužený, převážně však pracovní víkend na chatičce jsme si v pondělí zpestřili první bajkovou vyjížďkou. Volba "prologu" padla na část údolí Zbirožského potoka. Brodili jsme, mazlavým bahnem projížděli, přes lávky přenášeli, jeleny v říji slyšeli, nádhernými přírodními scenériemi se kochali a vůbec jsme si ten pracovní den s minimem lidí v hlubokých křivoklátských lesích náramně užili. Terén je tam vostrej jako břitva, ale už se nemůžeme dočkat příštího léta!


14. 9. 2013
"Miláčku, vyrazíme na kolo a prozkoumáme jednu pěknou rokli, co ty na to?" Takhle idylicky začal náš výlet do Údolí táty Kony (Honzovi Taichovi z Velointestu tímto díky za novou verzi mapky, kterou jsem na přelomu tisíciletí používal ve verzi 1.0 :-)). Po pátém brodu potoka začala Bára remcat, po osmém nadávat a po zakufrování v jednom z divokých údolíu Ohrobce mne začala nepokrytě nenávidět :-) Musel jsem si vyslechnout něco o tom, že jsme toho víc nachodili pěšky, na kole nejeli v kuse víc než deset minut, ale já měl přesto z vyjížďky tajně radost. Ta poslední rokle totiž byla úžasná "Kanada" a i já jsem na chvíli podlehl myšlence, že je možné zbloudit ve hvozdech na předměstí Prahy...


30. 8. 2013
Sranda musí bejt, i kdyby fotra věšeli :-))) No helmet, no problem je klasika, na kterou jsem si náhodou vzpomněl a opět se královsky pobavil :-) Bajkeři z Čelákovic předvedli v kolébce MTB, jak se padá ze svahu, a DH frajeři zase výlet mimo trať s přistáním na louce :-) Naštěstí to vypadá, že všichni přežili tyto incidenty bez fyzické újmy. A dnešní linkový příspěvěk zakončím trialovým pohlazením od Dannyho MacAskilla - nápaditá produkce a balet na dvou kolech.


14. - 18 8. 2013
Po dvou letech jsme se vrátili do Rychleb. Náměstek nám dal sice košem, ale jinak jsme dorazili všichni - Berťák, Luďák, Pastík a Vikouř. Hlavy jsme složili v penziku Radost hned nad Základnou Rychlebských stezek a až na dost omezené možnosti večeří jej můžeme doporučit. Počasí nás čekalo epesní na celý prodloužený víkend, tak jsme se rozhodli nepřepínat a ve čtvrtek začali velice zlehoučka :-) Zato v pátek jsme si vyšlápli až na Wales a chudák Luďa to pak dlouho rozdejchával. Nicméně naším cílem byl letos nově otevřený Superflow a musíme uznat, že na něj pěné ódy jsou naprosto oprávněné - jde o velmi zábavně postavený trail s neskutečnou plynulostí alias zprofanovaným flow. V sobotu jsme si střihli oddychový výlet po méně náročném Trailu podél Černého potoka za blondýnou (byla tam) a cikánečkama v Kobylé (nebyly tam :-)). V neděli nás trochu hlodalo svědomí z ne úplně na 100 % využitého času na bajkách, tak jsme se vzepjali k největšímu výkonu celé expedice, znovu si to vyfuněli pod Sokolí vrch a dali si takový double okruh. Vzpomenout musím alespoň Velrybu, která se skoro celá jede téměř trialově po balvanech a jen jsme litovali, že jsme neměli čas sjet si ji ještě jednou. Přeci jen napoprvé jsme byli trochu vykulený :-) O závěr se postaral opět Superflow, Mramorový a Sjezdy. Náročnost nechť posoudí laskavý čtenář sám - na 23 kilometrech jsme nastoupali 1021 metrů! Počet zranění: 0 Počet spokojených účastníků: 5 Tak za dva roky snad zase ciao v Rychlebách! Fotazzz hír.


11. 8. 2013
Katka Nash vyhrála ve svých 35 letech poprvé závod světového poháru! Blahopřeju jí velice a zjišťuju, že jsa stejného věku, nejsem možná ještě pro závodění odepsán - jen si zvolit tu správnou disciplínu. Asi bych si vzhledem k bídné fyzičce vybral některou z gravity disciplín. Vzorem by mi mohl být stejně starý Marosana, který na 4x ProTour závodě v Jablonci vystřihl tenhle předjížděcí manévr na wallridu, ale tu techniku už asi taky nedoženu... Tak leda bych se stal králem zlodějů kol a posunul Prágl na špici žebříčku cykločórkařů :-)


21. 7. 2013
Při probádávání brdských roklí a návratu přes vyhlídku na Mokropsy jsme se nachomýtli ke startu paraglidu. Bylo solidní bezvětří a pilot už prý jednou musel vzlet přerušit. Nakonec se mu "odpich" podařil, i když to vypadalo hodně dramaticky. Už už jsme ho viděli napíchlého na stromech, ale naštěstí to zdárně vybral. Tenhle adrenalin by pro mne teda nebyl...

A nový primátor Hudeček chce vybudouvat na magistrále cyklopruhy. Já po nich určitě jezdit nebudu, tak snad aspoň Viktor bude mít radost :-)


4. - 7. 7. 2013
Sváteční víkend s Luďa`s family na Zastávce se nesl v duchu překonání letošního maxima, což se nakonec naštěstí povedlo :-) Přes Dnešice, kde jsme objevili kultovní opravnu kol, Přestavlky, Stod, polem k Merklínu, pak na volně přístupnou zříceninu hradu Roupov a hupky dupky přes Příchovice a Přeštice na chalupu nám to hodilo slušných 51 kilásků. Neděli jsme pak vyplnili lehce oddychovým výletem s koupačkou ve Štěnovickém lomu - voda jako břitva, ale velice osvěžující a hlavně čistá. Lehkým škraloupem bylo jedno větší a jedno menší zakufrování :-)

P.S.: Bára cestou odlovila užovku obojkovou - Steve Irwin hadr :-)))


27. - 30. 6. 2013
Prodloužený víkend v Mnichovicích jsme vyplnili letos zatím rekordně dlouhým 46kilometrovým výletem přes zlenickou plovárnu, Ondřejov, Černé Voděrady, Kostelec nad Černými lesy (zde jsme vypátrali nádhernou funcionalistickou vilekulu od Jaroslava Fragnera) a Jevany. Druhý výlet pak směřoval na opačnou stranu přes Velké Popovice a zakončili jsme jej na Klokočné ve vyhlášené steakové hospůdce U koryta. To bylo žrádlo, vřele doporučujeme! Jen se citlivější povahy musí obrnit proti specifickému způsobu komunikace pana domácího :-)


22. 6. 2013
Projeli jsme si a konečně namapovali technický a moc zábavný okroužek přes Libuš. Pár vyjížděk mi trvalo, než jsem cestičky ideálně pospojoval, ale nakonec se zadařilo a mám z okroužku velkou radost :-) Jo a skočky za letištěm na Točné se rozrostly, až jsem nechápal!


5. - 9. 6. 2013
Obligátní cyklovýjezd do Jizerek na Singltrek pod Smrkem - s rodinami a kam jinam než na Bártlovku. Vzhledem ke kose, deštivému počasí a následným povodním předchozích dnů se nám o týden pozdější termín než vloni vydařil - bylo teplo a dokonce azuro! Zmokli jsme jen v sobotu večer (slejvák nás aspoň donutil vyšlapat Asfaltovou agónii :-)) a v neděli hned po výjezdu, tak jsme opustili základnu a cestou domů si střihli výlet na Jizeru. Ve čtvrtek za námi přijel pojezdit doktor Jára na svém novém eRBéčku IQ 29" (nemůžu si pomoct, ale ty velké obruče mne prostě neoslovily), s kterým jsme prozkoumali nový černý singl pod Hubertkou (sluší nám to s Bárou, co? :-)). Trail jsme si pak zopákli v sobotu s pořádným gangbangem a všichni jsme se shodli, že se jedná o nejzábavnější úsek (i když červený singlík nad Hubertkou je taky epesní palba). No snad se letos na Singltrek ještě jednou podíváme... Fotazzz hír.


17. - 19. 5. 2013
Návštěva bráchy, Míly, Davida a Haničky na jejich zemanském sídle se tentokrát nesla v duchu dobývání hradů - v sobotu jsme se vysápali na Bezděz krutou skalnatou cestou, kterou jsem si večer po zavření hradu sjel :-), a druhý den jsme tlačbou po modré zdolali Housku. Nedělní výlet ovšem začal málem fatálně, když hned na technickém sjezdu za bořejovským kostelíkem Bára nezvládla jeden schod, šla přes řídítka a skončila s kolem na zádech. Naštěstí si odnesla pouze "poučení" v podobě odřenin a naraženin a po krátkém ošetření statečně pokračovala v tripu, Amazonka moje .-) Díky tomu jsme navštívili skalní bludiště nad Mšenem a Švédský val tamtéž. Večer jsme si zkusili podojit kozu, byli podarováni domácími vajíčky, megasklenicí medu a za divoké bouřky dojeli k domovu. Nádherný víkend a díky za všechno, Bořejováci!


3. - 5. 5. 2013
Klasický zevl víkend ve Stráni :-) Přesto jsme se v sobotu i přes počáteční nepřízeň počasí vykopali na kolo a podnikli výlet na Belvedér. Zmínit musím technický úsek z Arnoltic po modré. Příště musíme projet to údolí Suché Kamenice až dolů k Labi, i když nás pak bude čekat krutý výšlap zpátky. Přikládám jednu romantickou momentku ze zdravotní zastávky u rybníčku.


1. 5. 2013
Svátek práce jsme oslavili prací v sedle, takoví jsme kabrňáci. Obzvlášť po té čarodějnické párty předchozí večer musím pochválit všechny, kdo se nakonec vykopali z postele :-) Vyšlápli jsme si na vyhlídku na Břežanské údolí a pak ještě výš, na Šance, kde se Báře konečně dostalo pořádného gang bangu :-) Pak po Keltské stezce a šup dolů na Zbraslav. Kvalitní traily, byl jsem pochválen!


14. 4. 2013
Konečně první jarní víkend! Vytunili jsme Báře její kolečko vidlicí ze Sfingy, nasadili kratší představec, širší řídítka, nové sedlo koupené na výstavě For Bikes za litr! a vyrazili zlepšovat technický okroužek, který načrtli kluci z Trail-busters.cz. Sice jsme v údolí Cholupického potoka přejeli odbočku, ale příště to prošťouchnu z druhé strany, zapracuju Berťákův návrh na změnu směru v jednom úseku a pak snad konečně tuhle lahůdku vystavím na Cykloserveru :-)


24. 3. 2013
S Bárou jsme si vyzkoušeli nejetelnou zelenou po levém břehu Břežanského potoka, pak výšlap na Točnou a parádní bajkování na Šancích (začátek tohoto videa). Trailů jsou tam mraky, ale do léta snad natrasuju ideální okruh a pozvu kluky :-)


2. - 3. 3. 2013
V sobotu jsme s Bárou chtěli vyrazit do terénu, ale sněhová břečka nás vyhnala na silnici a poté na cyklostezku, kterou jsme celkem pohodlně dojeli do Jíloviště. Tam jsem chtěl po více než 10 letech navštívit vyhlídku na Černošice, což se také i přes jedno drobné "kufrování s Dominem" povedlo. Na letišťátku pro paraglidy jsme potkali postarší turistický pár, jehož mužská polovina nám i přes manželčino vyděšené "Karle, nechoď už dál, ať tam nespadneš!" cvakla krásnou vrcholovou fotku. Ještě jednou díky, nebojácný Karle :-) No a pak to začalo - z vyhlídky jsme se vydali po hřebedu dolů směr Kazín. Pamatoval jsem si, že i před lety to byla pěkná motanice přes rokle po neznačených cestičkách, a to jsem tenkrát jel s partou z legendárního bajkerského fóra Potlach.cz znalou místního terénu. Vypadalo to zpočátku nadějně, při odbočování z úvozové cesty přes potok mi přišlo, že mám záblesky vzpomínek a že jedeme po správné srnčí stezce. Pak ovšem rozcestí a cesta naším směrem končila v rochništi divočáků. Však jsem také jednoho malého kanečka vyplašil - naštěstí měl více strachu on než my :-) Tak zpátky na rozcestí, druhá cesta nás dovedla na známou cyklostezku a hurá přes Lipence domů. Všehovšudy 16 kilometrů, ale zážitků snad ještě víc - a tak je to správné, tak to má být :-)

V neděli jsme pak absolvovali asfaltový 38km výlet s bratry Pinďou a Filipem do Řevnic na oběd a zpátky. U železničního mostu v Černošicích jsme objevili dirt park, kde jsem si já zaskákalkluci zatrikovali ve SK8 parku :-))) Z pamětihodností musím vzpomenout zámeček v Dobřichovicích - moc roztomilý a navíc přes nádvoří kolmo průjezdný :-)


23. 2. 2013
Chumelí se chumelí, padá snížek bílý... Rekordní sněhová nadílka zasypala nejen celou Prahu, ale i chudáka Felta. Tak jsem si schladil žáhu u sestřihu z loňského finále Red Bull Rampage a měl radost, že budeme mít alespoň prezidenta-bajkera, když už je to ten stromový objímač :-)


9. 2. 2013
Hospodský trip s Bertem a Vikem :-) Nicméně před návštěvou knajpy na kyjském nádraží jsme alespoň zapózovali u Hořejšího rybníku :-)


3. 2. 2013
První letošní vyjížďka s Bárou! Střihli jsme si to zadem na Baně a odtud po červené přes vyhlídku na Vranskou přehradu do Jíloviště. Pak jsme tlačbou prozkoumali modrou na Cukrák (tu je rozhodně lepší jet v opačném gardu :-)) a po cyklostezce tradá domů. Sice to hodilo jen 13 kiláků, ale na první výlet navíc v mrazu to ušlo. Hlavně že jsme se projeli na čerstvém vzduchu a reálných kolech (nic proti spinneru v zimním nečasu :-))

P.S.: Předešlý den jsem objevil minisingl, vedoucí od konce dualové dráhy v Borovičkách roklí do spodní Zbraslavi. V horní části si dokonce někdo vyhrál se zpevněním - respect! Brzy se tam vypravím s lopatou taky to trošku vylepšit.


20. 1. 2013
První letošní vyjížďka! Sice jsem si jen tak zablbnul na sněhu na Zbraslavi kolem baráku, ale i tak to stálo za to. Odklidil jsem z cestičky blbě pokácený stromek, pofackoval na hromadu černou miniskládku tamtéž a při průzkumu okolí objevil luxusní dualovou dráhu. Snad se na ní někdy odvážím :-) Ale na podzimní Pájův memoriál se určitě přijdu podívat, navíc by to měl být už jubilejní pátý ročník! A jak to všechno začalo, se dočtete v rozhovoru s Vénou Houdkem. Tak hezký bajkový rok!


Archiv 2016

Archiv 2015

Archiv 2014

Archiv 2013

Archiv 2012

Archiv 2011

Archiv 2010

Archiv 2009

Archiv 2008

Archiv 2007

alesh@seznam.cz