11. 12. 2015
Třicetikilometrový švih ve výšce 2,5 km nad mořem ze San Pedra de Atacama do Valle de la Luna nás přesvědčil o tom, že v poušti nemáte vody nikdy dost, i když si myslíte, že ano. Přesto, anebo právě proto pro nás bylo bajkování v nejsušším místě na zemi hodně silným zážitkem. Dozor majestátního stratovulkánu Licancabur (homole vlevo), speleologická odbočka (jak se šikly helmy a světla!), jízda po písku a hlavně neustálý pocit respektu k této nebezpečné pustině - jak snadné bylo by zde zhynout... Jen na ty naše celopéra jsme s přibývajícím naklepáváním pozadí mysleli čím dál víc :-) Obzvlášť na řádně vytvrzené cestě k solnému dolu.


6. - 7. 11. 2015
V sobotu v půl jedné, kdy tak normálně vyrážíme na výlet, stojíme před chajdou v cyklistickém, ale místo do lesa se ubíráme dovnitř. Přemítáme, zda jsme opravdu byli na rychlošvihu s Pinďou, nebo jsme měli jen hodně živý sen. Chlacnoucí pot na zádech, obláček zvířeného prachu na příjezdové cestě a mizející brzdová světla nám však jasně napovídají. Slušný převýšení na 22 kilometrech, ne? V neděli jsme si přes vyhlídku na druhé straně řeky vyšlápli do Hřebečníků, kde jsme proklestili část koridoru v trnkovém roští. Občas je potřeba přiložit ruku k dílu :-)


30. 10. - 1. 11. 2015
Víkend u Járy v Jizerkách v odkazech: z Černé studnice enduro hřebenovka po červené přes Vrchůru na vyhlídku Muchov, oběd ve vynikající hospodě Ve Vrších, kde stylově seděl Jan P. Muchow (před Muchovem, za Muchovem, Muchow nesmí stát :-)), návštěva Mártyho, výzevl na louce, rozhledna Slovanka, přehrada Josefův Důl, luční trail při západu slunce, rozhledna Bramberk a pěkný sjezdík po červené. Bomba, mazec, epes! Nebeské díky :-)


28. 10. 2015
Den vzniku samostatného československého státu jsme s Bárou, Pinďou a Berťasem oslavili jak jinak než v sedle svých ořů - tatíček Masaryk by měl radost :-) Vydali jsme se dle článku na BnR hledat nový trail nad Černošicemi zvaný Horizontála. Kvůli spadanému listí bylo nalezení začátku trailu práce pro zkušené stopaře, ale nakonec se nám to podařilo a až na ten poslední úsek k potoku jsme Horizontálu slušně trefili i v těch nepříznivých podmínkách. Už se na ni těším za lepší "viditelnosti" :-)


23. - 25. 10. 2015
Babí léto nám při odjezdu na chatu naservírovalo Mondriana s bajkovým motivem a v sobotu luxusní počasí, v kterém jsme si střihli 35kilometrový okruh přes Broumy s nastoupanými 900 metry. Modrou z Bušohradu jsme jeli loni v opačném gardu, ale směr dolů je kupodivu o dost zábavnější. V lese pod Vlastcem jsme pak narazili na profesionálně zryté políčko. Napřed jsme si mysleli, že je to práce nějakého zemědělce, ale po bližším ohledání jsme za pachatele označili divoká prasata - šikulky :-) V neděli, kdy přijeli Katka s Alešem, už bylo podzimní pošmourno, ale aspoň Luhem a po modré ze Skryjí k jezírkům jsme je protáhli.


10. 10. 2015
Výlet na Pražské skokové derby na Gabrielce jsme pojali stylově taky na ořích, ale těch našich - železných :-) Odměnou nám bylo objevení solidního vrstevnicového trailu vlevo od modré vedoucí z Hanspaulky dolů do Šáreckého údolí a parádního sjezdu "U Pohádky", kde si lokální DH riders zrobili i pár skoček. Mrkněte se na můj záznam na Stravě (kdo ten název vymýšlel? :-)).


3. 10. 2015
7. ročník GoGo Race provázelo baboletní počasí a opět hojná účast, na které se podepsala i početná pražská klika. A nebyl by to správný orienťák, kdybychom nezakufrovali :-) Tentokrát se nám to povedlo hned u naší třetí kontroly, jak je dobře patrné z  GPS záznamu. Výsledkově se stabilně pohybujeme uprostřed startovního pole, lépe už to asi holt nedáme. Ale první nalezená kontrola udělá radost vždycky :-) Velký respekt a díky organizátorům. A za rok samozřejmě zase!


24. - 28. 9. 2015
V Saalbachu už v tento termín nejezdily dvě hlavní lanovky, tak se naše banda dementů vydala prozkoumat nejstarší evropský bikepark Geisskopf alias Kozí hlavu. Celé tři dny jsme hoblovali hlavně Flow Country Trail s tím, že v dolní části jsme střídali lajny Flow Country, X-Ride, Biker X a Dual. Mysleli jsme si, že se v neděli budeme nudit, ale opak byl pravdou a za ty tři dny jsme si stihli všechny technické nástrahy trailů tak tak zapamatovat. Charakterem mi to připomínalo rychlebský Superflow - klopenky, hopíky, sem tam šutr, kořen či roleta. A abychom si pohonili ega, dali jsme si i horní část Freeridu a Downhillovou trať, ale na našich strojích se jízda podobala spíš boji o přežití. Výtah jednosedačkou byl dlouhý a sociálně izolovaný, ale na víkend pustili i kotvu a to byla panečku výzva! V pondělí, státní to náš svátek, pak Geisskopf nejezdil a bohužel ani český Špičák, tak se lenoši odebrali domů a srdcaři (Katka, Vláďa, Pinďa a já) potrénovali na pumptracku a vyšlápli si kopec, aby se oddali pravému enduru, které nám doporučili borci z místní půjčovny. Vláďa si svou náruživou jízdou vykoledoval defekt, při jehož opravě zaměstnal nás všechny na dobrou půlhodinu :-) Kdyby nám sluníčko ukázalo svou tvář častěji, neměl by ten prodloužený víkend chybu. Ale i tak jsem přesvědčený, že se sem ještě někdy vrátíme. A třeba brzy .-)

P.S.: Můj jezdecký um můžete obdivovat na videjku z horní části flow trailu (Heguy's edit :-)).


16. 9. 2015
Dnes jsem si od Petra Heiníka vyzvedl dle návodu od kluků z Dolekop.com vytuněnýho Aurona a... božííí! Chod je sice lineárnější, ale ta citlivost na drobné podněty je úplně někde jinde než u tovární produkce. Fuj vazelína a elastomerový bazmek :-)


15. 9. 2015
Ráno cestou MHD do práce jsem v zářijovém Velu začal číst rozhovor s Markétou Marvanovou o jejím pokoření 4 418 kilometrů dlouhého závodu Great Divide Race (big respect, Peggy!) a o charitativní části projektu, jehož cílem je vybrat peníze na koupi elektrodvojkola pro Dáju Málkovou, které ve 4 letech diagnostikovali zákeřnou myopatii. I pohlo se ve mne dobrodiní (kdybyste pocítili to samé, návod na přispění najdete zde), a tak píšu Peggy na FB zprávu s prosbou o kontakt na sbírku. Odpoledne náhodou postávám s kolegou před prací, řešíme kola, když najednou přijede vlasatý mesík. No vlastně messengerka, a jak správně tušíte, nebyl to nikdo jiný než Peggy! Ať mi někdo zkusí vymluvit, že to nebyla náhoda - asi jsme se prostě měli potkat :-)


13. - 16. 8. 2015
Druhý pokus urvat na Smrku pěkné počasí byl korunován úspěchem. Sice pražilo přes 30, ale i v tom vedru jsme podali hodnotné sportovní výkony: v pátek s Bárou, Pinďou a Filipem rozšířenou klasiku a v sobotu ještě navíc s Káďošem big trip na Zajecznik, pak lanovkou na Stóg Izerski a přes Smrk dolů na singl nad Hubertkou. Při pokusu o samospoušť si zlatnický mistr ukázkově zaslajdoval a ještě se při tom v jedničkách a nulách zachytil :-) V neděli jsme si už jen sólo s Bárou vytočili nohy na Hřebenáči s Oborou a znovu se ujistili, že jde o nejnudnější část singltreku. Tak snad zase za rok!


9. - 21. 7. 2015
Zasloužená kolovodní dovolená na chatě v kostce: se Sochor family na kéňách k Rozvědčíkovi, výlet na Točník (panorámata a nezbytné módní selfie :-)) s nalezením krásného, i když technicky náročného úseku horní částí NS Údolí ticha, vyzkoušení opravy prořízlého pláště bankovkou (konečně :-)), objevení trailového sjezdu po červené z Hřešihlav k ústí Radnického potoka a prozkoumání jeho údolí, židovský hřbitov u Radnic, dvojboj loď-kolo tentokrát až z Liblína (ten volej nad Zvíkovcem je snad nekonečnej), návštěva bunkru paní Tykačové v Ptyči z druhého břehu, kterou naštěstí zjemnilo nalezení nové cesty s rozpadajícím se mostemvýstava studentských obrazů v dolanském kostelíku Sv. Petra a Pavla… A nakonec obligátní koťátko :-)


26. - 28. 6. 2015
Tááákovýhle kapry máme v křivoklátském lesním rybníčku :-) A tááákovýhle polomy po jarní vichřici.


17. - 21. 6. 2015
Report z letošního skupinového (16 dospěláků a 4 potomci) výjezdu na Singltrek pod Smrkem bude asi nejkratší v historii. Stručně řečeno slovy klasika "chcalo a chcalo". Aspoň jsme testli nové ubytování v Přebytku ve Škole - pokoje solidní, kalihaus parádní, na traily coby kamenem a z večeře v Obřím sudu ještě blíž. Něco jsme najezdili, ale z klasického okruhu jsme se neodlepili, stejně jako bahno z našich zadnic :-) Tak snad si v Jizerkách ještě letos střihneme reparát.


7. - 10. 5. 2015
Na třídenní víkendy by si člověk zvykl hned :-) V pátek se Zuzkou a Tomášem soulodí od nás do Branova, v sobotu pěší výlet na obligátní jezírka a v neděli jen s Baru kolmo skrz 4 údolí na druhé straně řeky. Vyčapaný okroužek, který nám navíc u Modřejovického potoka naservíroval čápa černého. Mlask :-)


18. - 19. 4. 2015
První křivoklátské venčení nového bajku. Přizvali jsme k tomu i Maiu, tak jsme si v důsledku zimního poklesu (nejen) její kondičky střihli pouze krátký okroužek. V jeho závěru jsem bodnul, ale přišel jsem na to naštěstí až u chaty. Že si odbudu premiérovou opravu defektu takhle brzy, jsem nečekal, asi je to nějaké znamení. Při předposlední jízdě na Feltu v úterý do práce jsem si na nádraží taky zahrál na pit stop :-) Ale beru to jako domino koloběhu - trn k trnu pasuje a cyklistický had pokračuje dál...


16. 4. 2015
New star is born! Konečně jsem si mohl v pražské prodejně RB přebrat svého nového mazlíka - custom IQ 575. V pozadí mu sekundují rámy Dragster DH Majkla Marošiho z jeho legendárního vystoupení na Red Bull Rampage a mistrovský 4X pevňák Jany Horákové. V rodném listu bych měl bý uveden jako otec :-)


11. - 12. 4. 2015
Rozloučení s Feltem, který mi bez dvou měsíců věrně sloužil 7 let, proběhlo důstojně a stylově. Thanks bro for everything! Ale neboj, zůstaneš v rodině - od příštího týdne budeš na hřbetě vozit Báru. Tak gently, boy, gently and carefully :-) A letos se asi urodí dost skokanů.


17. 2. 2015
A teď jednu o zviřátkách :-) Že ráno cestou na vlak pravidelně potkávám dva srnečky, jsem si už zvykl, ale že u posedu vyplaším cca desetihlavé stádo futrujících se muflonů...


Archiv 2016

Archiv 2015

Archiv 2014

Archiv 2013

Archiv 2012

Archiv 2011

Archiv 2010

Archiv 2009

Archiv 2008

Archiv 2007

alesh@seznam.cz